Saç Dökülmesine Karşı Destek Tedavisi

Saç Dökülmesi, Saç Seyrelmesi ve Zayıf Saçlar

Saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve zayıf saçlar hemen hemen herkesin sorunudur. Stres, mevsimsel değişiklikler, sistemik rahatsızlıklar, deri hastalıkları, yetersiz beslenme, zararlı maddelere maruz kalma, hormon bozuklukları veya genetikten dolayı meydana gelebildiği gibi farkında olmadığımız ciddi rahatsızlıkların da habercisi olabilmektedir. Ertelenecek veya hafife alınılacak bir durum değildir.

Sağlıklı bir insanın saç derisinde ortalama 100.000 adet saç teli bulunmaktadır. Saç yapısının belirli bir ömür süresi vardır. En uzun süren evre büyüme evresidir. Sağlıklı bir saç bu zaman diliminde ortalama 1 cm uzamaktadır. Ergenlik döneminde ve erişkinliklerde taranmaya, yıkanmaya, saça uygulanan işlemlere bağlı olarak saç dökülmesi oluşabilir. Bu durum oldukça doğaldır. Büyüme evresinden sonra ortalama 2 veya 3 hafta boyunca dökülme evresine geçilir. Saç folikülü ile bağlantısını kaybeden saç teli dökülmektedir.

Saça hiçbir işlem yapmasınız bile kendiliğinden 2 aylık bir süreçte dökülecektir. Dökülen saçın yerine yeni saç folikülü üretir. Ancak 8 haftayı aşan ve oldukça fazla dökülen saçlar ciddi bir durumdur. Zamanla saç seyrelmesi yaşanılmaktadır. Saç seyrelmesi sorunu erkeklerde daha sık rastlanan bir durumdur. Bu sorunları önlemek için bazı tedavi çeşitleri uygulanabilmektedir. Durumun altındaki sebebi öğrenilerek ona göre tedavi planı hazırlanmalıdır.

Saç Dökülme Tedavileri

Saç dökülme nedeni ve tipine bağlı olarak tedavi seçenekleri sunulmaktadır. İlaç tedavisi, saç mezoterapisi, PRP, saç ekimi uygulanan tedavi yöntemlerindendir. Dökülmelerin hızını yavaşlatmak ve zayıf saçları kalınlaştırmak için sıklıkla ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Hafif ve orta dereceli saç dökülmelerinde tedavi çoğunlukla  başarı ile sonuçlanır. Saçın büyüme evresinde eksik maddeleri saç mezoterapisi  uygulanabilir. Büyüyüp güçlenmesi için gerekli olan mineral, antioksidan ve vitaminler saç derisine enjekte edilmektedir. İşlem belirli seanslara bölünerek yapılmaktadır. Hastalar herhangi bir ağrı hissetmemektedir.

Kısa sürede en etkin sonuçlar almak istiyorsanız PRP saç tedavisini deneyebilirsiniz. Kişinin kendi kanı alınarak tedavi süreci başlanmaktadır. Burada işlem saçın dökülen bölgesine uygulanmaktadır. Genetikten kaynaklı dökülmeleri bile başarı ile sonuçlandırabilmektedir. Bazen tek başına bazen saç mezoterapisi yöntemi ile birlikte kullanabilir. Erkek tipi saç dökülmelerinde ise saç ekimi yöntemine başvurulmaktadır. En kesin ve kalıcı tedavi şekli olarak görülmektedir.

Doç. Dr. Erkan Yula Immunıty Clinic ile Saç Dökülmesi Tedavi Yöntemi

Doç. Dr. Erkan Yula Immunıty Clinic ile Saç Dökülmesi Tedavi Yöntemi ile saç dökülmesi şikayetlerinizden kurtulmanız mümkün. Sizler de bu alanda yer alan uygulamalarla kaliteli ve güvenli hizmet alabilirsiniz. Kliniğimizde yer alan uzman ekibimiz  ile birlikte kişiye özel tedavi yöntemi uygulamalarını bulabilmeniz mümkün. Rahatsızlıkların önüne geçebilmek ve  daha kaliteli bir hayat sürebilmek adına nitelikli ve profesyonel çalışmalarla sizlere hizmet vermekteyiz. Güvenle sizler de kliniğimizden uygun koşullarda yararlanma sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilir ve randevu talebi oluşturabilirsiniz.