Kulak Çınlaması

Kulak Çınlaması Nedir?

Kulak çınlaması yani tinnutus hastalığı dışarıdan gelen ve herhangi bir ses ,uyarının olmadığı halde  hastanın kulaklarında algıladıkları sese verilen tıbbi bir isimdir. Kulak çınlaması, uğultu duyma ya da ince tiz seslere kadar kişinin kulağının içerisinde ses duyması olayıdır.

Kulak Çınlaması Hangi Sıklıkla Görülür?

Halk arasında bir kişi beni anıyor olarak tabir edilen ve bilinen bu deyimin aslında bir rahatsızlık olduğu son dönemlerde ortaya çıkmıştır. Bu sayede kulak çınlamasının nedenlerinin altında yatan birçok faktör olduğu da tedavi yöntemleri ile birlikte gelişmeye başlamıştır. Türkiye’ de toplumda görülme sıklığı olarak on kişiden üçünde bu vaka oluşmaktadır. Görüldüğü üzere azımsanmayacak nitelikte bir durum söz konusu olmaktadır. Yaş ilerledikçe ilgili çınlama hastalığı artarak devam etmektedir.

l Olası bir enfeksiyonun sonrasında kulak çınlaması görülebilir.

l İşitme kaybı ile beraber kulak çınlaması oluşabilir.

Kulak çınlaması hastalığından önce; duyma kaybı yaşanması olmaktadır. Söylenenleri ayırt etme durumunda zorluk yaşanması ve yavaş yavaş kişinin duymamaya başlaması ileride çınlama olacağının habercisi niteliğindedir. Kulaklarda bir uğultu, basınç hissi şeklinde de ortaya çıkan bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kulak Çınlaması Neden Olur?

Kulak çınlaması her ne kadar hastalık olarak görülse de aslında bir başka hastalığın oluşmasına yol açan bir semptom olarak bilinmektedir. Bu bir belirtidir. Orta kulakta var olan kemikçik dokusu ile ilgili her türlü sorun yaşanması kulak çınlamasının oluşumuna neden olabilmektedir. Orta kulak iltihabının oluşması, işitme kayıpları, yüksek sese sürekli maruz kalma gibi durumlar kulak çınlamasına neden olan etmenler arasında bulunmaktadır. İleri yaşlarda oluşan kulak sorunları da kulak çınlamasına neden olmaktadır.

Doç. Dr. Erkan Yula Immunıty Clinic ile Kulak Çınlaması Tedavisi

Kulak çınlamasının ayırıcı tanısını yapabilmek için birtakım testlerin yapılması gerekmektedir. Bu testler ile birlikte gerekli envanterlere ulaşım sağlamaktadır. Çınlamanın kişi üzerinde yaratmış olduğu etki incelenmektedir. Doç. Dr. Erkan Yula Immunıty Clinic ile Kulak Çınlaması Tedavisi sağlamaktayız. Bunun sayesinde  üzerinde yaratılan etki inceleme altına alınır. Kişiye özel tedavi ve alternatif tedavi tetkikleri uygulanır.

1 en hafif, 5 en ağır olmak üzere beş farklı kategoride hastanın kulak çınlaması kişiye özel olarak değerlendirilir. Hasta hangi aşamada ise ona uygun tedavi yöntemi yapılmaktadır. Kategorilerin tedavi süreçlerinin farklılık göstermesi ve kişiden kişiye özel olmasının altında yatan sebep de bu olmaktadır. Radyofrekasyon dalgaları, nöromodülasyon tetkikleri gibi çeşitli uygulamalar ile birlikte tıbbi bir şekilde kulak çınlaması tedavisi yapılmaktadır. İç kulakta mevcut olan sinir uçlarını uyarıcı niteliğinde yer alan aparatların profesyonel şekilde uygulanması ile birlikte kişilerin sağlık açsından tekrar kulak çınlamasını önlenmesine ve hastanın gündelik yaşantısına kulak çınlaması rahatsızlığından arınmış şekilde devam etmesine olanak sağlanmaktadır.

Kulak çınlaması tedavisinin süresi, nasıl ki tedavi kişiye özel ise süre de hastalığın derecesine göre farklı olmaktadır. Tedaviden sonra düzenli olarak kontroller ile kulak çınlamasının önüne geçilmiş olunmaktadır. Bu bir kader değildir. Bu bir olumsuz sorun da değildir. Kolaylıkla çözümü olan ve ileride işitme kaybı gibi ağır sorunlara yol açan bir belirti olduğundan önceden önlem alınması her zaman fayda sağlayacaktır.

Sizler de Doç. Dr. Erkan Yula Immunıty Clinic ile Kulak Çınlaması Tedavisi için kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

REYHAN ATALAN
REYHAN ATALAN
16:33 21 Apr 22
Erkan Yula Klinik yaklaşım uygulama yöntemleri ilgi ve sürecin takibi konusunda profesyonel bir iş çıkarıyor. Gerçekten kişiye özel bütüncül bir yaklaşımla çok başarılı bir tedavi deneyimini bizzat yaşadım. Fibromiyalji Vertigo mide bağırsak sorunları ve daha birçok kronik ağrı için başvurduğum klinikte Doç. Dr Erkan Yula ve ekibinin profesyonel çalışmaları ve samimi yaklaşımları ile çok iyi neticeler aldım. Sağlıklı olmayı artık kendimden çok uzakta gördüğüm bir süreçte tedavinin nasıl harika hissettirdiğini anlatamam. Teşekkürler Erkan Yula Klinik.
Büşra Çiçek
Büşra Çiçek
21:38 13 Apr 22
Erkan hocam bilgisi ve tecrübesine güvendiğim çok iyi bir doktordur. Yoğun baş ağrılarım sonucu uyguladığı akupunktur tedavisi sayesinde çok rahatladım.
merve aksu
merve aksu
17:59 13 Apr 22
Erkan hocama annemi götürdüm. Kronik bel ve diz ağrıları mevcuttu. Yapmış olduğu akupunktur ve ozon tedavisi sayesinde kısa sürede çok iyi sonuçlar aldık.Bilgisi ve tecrübesine güvendiğimiz bir doktor.
Songül Altınkaya
Songül Altınkaya
23:47 10 Apr 22
Erkan Yula'ya internetten ulaştım. Kîliniye gittiğimizde çok ilgiliydi ve işine hakimiyeti bizden tam not almıştı. Kîlinik tarzı yerlerle karşı ön yargılıydım her zamanErkan hocamın güven veren tavrı ve tarzı eşim ve beni kafamızdaki ön yargıyı kaldırdı.Onun için paradan çok hastanın hastalığına şifa bulması ve iyileşmesi önceliktiBen hocama erken menopoz hastalığım için başladım çok şükür güzel sonuçlar aldık.Erkan hocama tedaviye başladığımdan 5 ay önce iki beyin ameliyatı ve korana geçirmiştim ameliyat sonrası uyku sorunum iç sıkıntılarım depresif hallerin ve çok vücut halsizliklerim vardı . Erkan hocam akapuntur ve ozan tedavisi uyguladı Allah'ın izniyle şifa buldum ve çok çok iyiğim şuanda da tedaviye devam ediyorum . Çevremdeki kişilere de önerdim onlara da uyguladığı tedaviler çok iyi geldi. Rabbim Erkan hocamdan razı olsun onun gibi dürüst ve işinin ehli hekimleri çoğaltsın inşallahhh
Sema Yaşar
Sema Yaşar
12:51 09 Apr 22
Kas rahatsızlığım ve şiddetli migrenim için 2aydir kliniğe gelmekteyim. Migrenim geçti kendimi daha dinç hissediyorum. Kas rahatsızlığım içinde gitmeye devam ediyorum.cunku daha az yoruluyorum ve rahat hissediyorum. İnanıyorum ki bundanda güzel sonuçlar alacağım. Hersey icin teşekkür ediyorum.
Haluk Dündar
Haluk Dündar
07:24 06 Nov 21
Doç. Doktor Erkan Yula ve ekibi doğru teşhis ve tedavi yöntemleri ile şifa dağıtıyor. Geçici çözümler yerine kalıcı ve daha sağlıklı çözümler üretiyorlar. Ayrıca kliniğin yeri çok merkezi ve ilgi-alaka çok iyi. Erkan Bey ve ekibine bir kere daha teşekkür ederim.
Deniz Koray görücü
Deniz Koray görücü
11:47 28 Mar 21
Ne mutlu sana, sn meslektaşım değerli arkadaşım. Her zaman başarılı oldun. Hastaların ne kadar şanslı.
See All Reviews
js_loader