Dr. Erkan Yula Immunity Clinic

Kozmetik Akupunktur

Hava kirliliği, yanlış kozmetik ürünleri, UV ışınları, yer çekimi, vücudumuzu etkileyen toksik maddeler ve genetik sebeplerden dolayı cildimiz kırışmaktadır. Özellikle yaş ilerledikçe elastin ve kolejen sentezleri azalmaktadır. Bu durumdan kötü fiziksel görünüme ve psikolojik sorunlara yol açabilmektedir. Kişide bıraktığı rahatsızlıkları kozmetik akupunktur sayesinde çözüme kavuşturabilirsiniz. Yıllara meydan okumak için dolgu, lazer, botoks, estetik cerrahi yöntemler ve kimyasal uygulamalara başvurabilirsiniz. Ancak bu yollar yerine kozmetik akupunktur sayesinde daha kolay ve hızlı gençleşebilirsiniz. Tedavi sonucunda yüzünüzdeki ifadenin  ve mimiklerin değişimini önlemektedir. Olduğunuzdan daha genç bir görünüme sahip olurken aynı zamanda doğal kalabilirsiniz.

Kozmetik akupunktur tedavisi çok ince ve özel üretilen iğnelerle gerçekleştirilmektedir. İlaç veya kimyasal içerik kullanılmadığından dolayı yan etkisi bulunmayan bir tedavi şeklidir. Ancak nadiren de olsa kişide tedavi bitiminde hafif kızarıklar görülmektedir. Belirgin ve ağrılı olmayan bu kızarıklar kısa sürede geçmektedir. Seanslar halinde yapılan bir tedavidir , senas sayısı hastanın durumuna  göre değişiklik göstermektedir .Ortalama  10 seans sonrası 5 yıl gençleşmeniz mümkün olabilmektedir. Bu tedavi yöntemi çoğu ülkede Anti – Aging tedavisi alt seçeneği olarak görülebilmektedir. Temel amaç hasarlı cildi eski formuna kavuşturarak onarımını ve yenilenmesini sağlamaktadır.

Kozmetik Akupunktur Tedavi Süreci

Kozmetik akupunktur tedavisi bu sorunlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Cildimiz , yaşlılıktan etkilenen en önemli organdır. Görünümde oluşan problemler psikolojik sorunları da beraberinde getirebilmektedir. Cildimiz epidermis, dermis ve cilt altı dokusu olmak üzere 3 ana katmandan oluşmaktadır. En üst tabakada epidermis adı verilmektedir. Tedavi bu bölgeye etki ederek cilt kırışıklığını azaltmaktadır. Ayrıca bu bölgede oluşabilecek renk değişimlerini önlemektedir. Dermis tabakasında ise elastin ve kolajen değerlerinin eski formlarına dönüşmesine yardımcı olmaktadır, bu sayede parlaklık kazanabilirsiniz. Deri altı tabakasında ise yeniden organize sağlamaktadır. Hamilelik ve hızlı kilo alıp vermeye bağlı sorunları çözüme kavuşturmaktadır. Hasarlı cilt düzelir ve sıkılaşmaktadır.

Vücudun otonom sinir sistemi uyarılarak kozmetik akupunktur tedavi süreci başlamaktadır. Uyarı başladıktan sonra kan dolaşımı hızlanmaktadır. Cilt kısmında bulunan onarıcı maddeler işlevlerini tekrardan kazanmaya başlamaktadır. Cildi regüle ederek elastin ve kolejen seviyesinin artmasını sağlamaktadır .  Vücudumuzda tüm bölgelere bu yöntem kullanılabilir. Yüz ve boyun bölgesinde kan akış hızı artmasıyla kırışıklıklar azalmaktadır. Cilt olduğundan daha gergin bir görünüm elde edilmektedir. Daha parlak ve canlı görünüm elde edebilirsiniz. Basen ve dekolte bölgenizde özel teknikler uygulanabilmektedir. Bu sayede oluşacak yaşlanma belirtilerini kolaylıkla azaltabilirsiniz. Hastaların yaşlanma belirtilerini azaltabildiği gibi önleyebilmektedir.

Doç. Dr. Erkan Yula Immunıty Clinic ile Kozmetik Akupunktur Tedavi Yöntemi

Doç. Dr. Erkan Yula Immunıty Clinic ile Kozmetik Akupunktur Tedavi Yöntemi klinik bünyesinde sunulan tedavi uygulamalarıdır. Özellikle bunun kozmetik olarak adlandırılması akupunktur ile estetik sorunlarını çözme tekniğinin birleştiği unsurları oluşturmaktadır. Güvenilir, kaliteli ve nitelikli olacak şekilde, profesyonel alandan yararlanmak için sizler de kaliteden ödün vermeden bu imkanı yaşayabilirsiniz.   alandan yararlanmak sizler için önemli olabilir. Bu sayede daha güvenilir ve daha sağlıklı olacak şekilde kliniğimizin öngördüğü tedavi süreçleri ve uygulamalarından yararlanabilirsiniz.   Oluşan ve var olan sorunun düzelmesi için sorunun kişide yarattığı asıl kaynağı bulabilmek son derece önemli olmaktadır. Güvenilir, sağlıklı, steril be hijyenik olan bu alandan yararlanabilmek adına sizler için sunulmuş her detayı ve her kapsamı burada bulabilmek son derece önemlidir.