Dr. Erkan Yula Immunity Clinic

Fibromiyalji (Kas Romatizması)

Fibromiyalji (Kas Romatizması) kronik yumuşak doku hastalığıdır. Uyku bozukluğu, ağır egzersizler, ağır yük taşıma, aşırı yorgunluk, sabah tutkunluğu ve halsizlik hastalığı tetikleyen unsurlardandır. Vücudun herhangi bir bölgesinde rastlanabilmektedir. Hasta olunan bölgede kaslar aşırı hassasiyet göstermektedir. Son zamanlarda yaşam tarzımızdan dolayı toplumda yaygın olarak görülen  bir hastalıktır. Günlük basit aktivitelerimizi bile olumsuz yönden etkileyebilmektedir. Hastaneye gelen vakalara bakılarak yaklaşık 1,4 milyon kişi fibromiyalji (kas romatizması) teşhisi konulmaktadır. Hastalığı belli edecek belirgin bir semptom bulunmamaktadır. Kişiden kişiye farklı şikayetler bulunabilmektedir. Tedavi sürecine şikayetleriniz azalsa da doktordan habersiz ilaçları bırakmamanız gerekmemektedir. Hastalığın tekrardan nüksetme riski oldukça fazladır. Tedavi tamamlanmazsa kas erimesi, iş gücü kaybı ve aktivitelerinizde düşüşe neden olabilmektedir.

Fibromiyalji (Kas Romatizması) Belirtileri

Fibromiyalji ( kas romatizması) belirtileri incelediğimizde en belirgin şikayeti kas hassasiyetidir. Vücudun belli yerlerinde en ufak çarpmaya karşı ağrılar oluşabilmektedir. Bundan dolayı sabahları kalkmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Ayrıca nefes alma zorluğu, kulak çınlaması ve uyuşma en çok rastlanan belirtiler arasında sayılabilmektedir. Bunun dışında belirtiler kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Her hastaya özgü özel bir karakteri bulunmaktadır. Çarpıntı, çok şiddetli ağrılar hissetmek, egzersiz yapamama, geçmeyen yorgunluk hissi depresyon hali, uyku ve yaşam kalitesinde azalma belirtileri göstermektedir.

 Kelime seçiminde güçlük ve hafıza problemleri yaşayabilmektedir. İşlere odaklanamayıp yeni şeylerde öğrenme güçlüğü çekebilmektedir. Bu durumdan dolayı kişi uzun bir dinlenme halindedir. Günlük hareket sayılarında azlık görülmektedir. Bundan kaynaklı sindirim sistemi bozuklukları yaşayabilmektedir. Kabızlık, gaz şikayetleri veya ishal gibi durumlarda görülebilmektedir. Kas romatizması hastada vücudunun üst bölgesinde ise kızarıklıklar bulunmaktadır. Farklı oluşan bölgede ise şişlik hassasiyeti yaşanabilmektedir. Fibromiyalji hastalık olup bazı durumlarda ise farklı hastalığın belirtisi olabilmektedir. Görülen vakalarda ,% 30 – % 50 eklem hipermobilitesi rahatsızlığı yaşayabilmektedir. Stresli ve üzgün hallerinde bu belirtilerin şiddeti en yüksektedir. Kişide sık duygu değişimi ve titizlik gibi psikolojik belirtilerde görülebilmektedir.

Fibromiyalji (Kas Romatizması) Tanı

Fibromiyalji (kas romatizması) tanı aşaması uzun bir süreçtir. Kişide belirgin semptom bulunmaması ve farklı hastalık şüphesinden dolayı farklı tetkikler yapılmaktadır. Hasta belirtileri en az 3 ay yaşaması gerekmektedir. Bu şikayetlerle gelen hastanın aile hastalık öyküsü araştırılmaktadır. Birinci derecedeki yakınlarında bu şikayetlerin bulunup bulunmadığı sorulmaktadır. Ardından günlük yaşantısı, spor düzeyi ve beslenme alışkanlıkları detaylıca sorulmaktadır. Kas sağlığını ve bağışıklık sistemini bozacak bağımlıkları bulunup bulunmadığı sorulmaktadır. Ardından kan, hormonal ve fizik muayene yapılmalıdır.

Muayene sırasında vücutta dikkat edilecek 18 hassas nokta bulunmaktadır. Belirtilen noktalarda yaklaşık 11 noktada ağrılı ve sızı yaşanmaktadır. Genellikle farklı hastalıklarla karıştırıldığından dolayı birtakım farklı testlerde uygulanabilmektedir. Tanı konması güç ve karmaşık bir hastalık olduğundan dolayı multidisipliner tedavi planı hazırlanmaktadır. Fizyoterapist, eczacı ve psikologlardan destek alınabilmektedir. İlaç kullanımı, tedavi aşamaları, egzersizler ve mental olarak bilgi sahibi olabilmektedirler.

Doç. Dr. Erkan Yula Immunıty Clinic ile Fibromiyalji (Kas Romatizması) Tedavisi

Doç. Dr. Erkan Yula Immunıty Clinic ile Fibromiyalji (Kas Romatizması) Tedavisi olarak hatsa takibi gerçekleştirmekteyiz.

l Kuru iğneleme yöntemi,

l Eklem ve kas içi enjeksiyonlar

l Kupa tedavisi

l Akupunktur

l Bilinçaltı temizliği

l Biyomagnetik Alan temizliği tedavisi

l Destek gıdaları

l Tıbbi Destek

l Mikro akım frekans tedavi

YNSA ve daha fazlası tedavi yöntemlerimiz bulunmaktadır. Bu sayede düzenli yapılan takipler ile birlikte tedavi sürecini kliniğimizde alıyor olmanız, sizlere her konuda anında çözümsel süreçler yaşatacaktır. Güvenilir, sağlıklı ve alternatif tedavi  teknikleri ile beraber tıbbi açıdan kişiye özel tedavi yöntemi uygulamalarını kliniğimizde tercih edebilirsiniz.

REYHAN ATALAN
REYHAN ATALAN
16:33 21 Apr 22
Erkan Yula Klinik yaklaşım uygulama yöntemleri ilgi ve sürecin takibi konusunda profesyonel bir iş çıkarıyor. Gerçekten kişiye özel bütüncül bir yaklaşımla çok başarılı bir tedavi deneyimini bizzat yaşadım. Fibromiyalji Vertigo mide bağırsak sorunları ve daha birçok kronik ağrı için başvurduğum klinikte Doç. Dr Erkan Yula ve ekibinin profesyonel çalışmaları ve samimi yaklaşımları ile çok iyi neticeler aldım. Sağlıklı olmayı artık kendimden çok uzakta gördüğüm bir süreçte tedavinin nasıl harika hissettirdiğini anlatamam. Teşekkürler Erkan Yula Klinik.
Büşra Çiçek
Büşra Çiçek
21:38 13 Apr 22
Erkan hocam bilgisi ve tecrübesine güvendiğim çok iyi bir doktordur. Yoğun baş ağrılarım sonucu uyguladığı akupunktur tedavisi sayesinde çok rahatladım.
merve aksu
merve aksu
17:59 13 Apr 22
Erkan hocama annemi götürdüm. Kronik bel ve diz ağrıları mevcuttu. Yapmış olduğu akupunktur ve ozon tedavisi sayesinde kısa sürede çok iyi sonuçlar aldık.Bilgisi ve tecrübesine güvendiğimiz bir doktor.
Songül Altınkaya
Songül Altınkaya
23:47 10 Apr 22
Erkan Yula'ya internetten ulaştım. Kîliniye gittiğimizde çok ilgiliydi ve işine hakimiyeti bizden tam not almıştı. Kîlinik tarzı yerlerle karşı ön yargılıydım her zamanErkan hocamın güven veren tavrı ve tarzı eşim ve beni kafamızdaki ön yargıyı kaldırdı.Onun için paradan çok hastanın hastalığına şifa bulması ve iyileşmesi önceliktiBen hocama erken menopoz hastalığım için başladım çok şükür güzel sonuçlar aldık.Erkan hocama tedaviye başladığımdan 5 ay önce iki beyin ameliyatı ve korana geçirmiştim ameliyat sonrası uyku sorunum iç sıkıntılarım depresif hallerin ve çok vücut halsizliklerim vardı . Erkan hocam akapuntur ve ozan tedavisi uyguladı Allah'ın izniyle şifa buldum ve çok çok iyiğim şuanda da tedaviye devam ediyorum . Çevremdeki kişilere de önerdim onlara da uyguladığı tedaviler çok iyi geldi. Rabbim Erkan hocamdan razı olsun onun gibi dürüst ve işinin ehli hekimleri çoğaltsın inşallahhh
Sema Yaşar
Sema Yaşar
12:51 09 Apr 22
Kas rahatsızlığım ve şiddetli migrenim için 2aydir kliniğe gelmekteyim. Migrenim geçti kendimi daha dinç hissediyorum. Kas rahatsızlığım içinde gitmeye devam ediyorum.cunku daha az yoruluyorum ve rahat hissediyorum. İnanıyorum ki bundanda güzel sonuçlar alacağım. Hersey icin teşekkür ediyorum.
Haluk Dündar
Haluk Dündar
07:24 06 Nov 21
Doç. Doktor Erkan Yula ve ekibi doğru teşhis ve tedavi yöntemleri ile şifa dağıtıyor. Geçici çözümler yerine kalıcı ve daha sağlıklı çözümler üretiyorlar. Ayrıca kliniğin yeri çok merkezi ve ilgi-alaka çok iyi. Erkan Bey ve ekibine bir kere daha teşekkür ederim.
Deniz Koray görücü
Deniz Koray görücü
11:47 28 Mar 21
Ne mutlu sana, sn meslektaşım değerli arkadaşım. Her zaman başarılı oldun. Hastaların ne kadar şanslı.
See All Reviews
js_loader