Bölgesel Zayıflama Merkezi İstanbul

Ozon Lipoliz ile Bölgesel İncelme

Dr. Erkan Yula Immunity Clinic

Ozon Lipoliz Nedir?

Türkçe anlamı yağı parçalama anlamına gelen Lipoliz olarak isimlendirilmektedir. Aynı zamanda belirli bir bölgeye enjekte edilen ozon sıvısı sayesinde kan dolaşımı artmaktadır. Bu sayede damarlarda genişleme meydana gelmektedir. Kan akış hızı hızlanmakta, elastin ve kollogen sentezleri gerçekleştirilmektedir. Kişi kendini daha genç ve dinç hissedebilmektedir.

Ozon Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama Tedavisi

Ozon Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama Tedavisi, vücutta istenmeyen kiloları ve kilodan kaynaklı hasarları ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. İstenmeyen bölgelerde aşırı kilo ile tek başına uygulanacak yöntem değildir. Tedavi sürecinin sonlarına doğru egzersiz, yürüyüş veya diyet uygulanmaktadır. Bölgesel zayıflama ozon lipoliz yöntemi bel bölgesinde, sırtta, karın ön duvarında, göbekte, kalçada, kolda, diz iç kısmında, karın ön duvarında ve diz iç kısımlarında uygulanabilmektedir. Bölgesel bu bölgelere enjekte edilen ozon sayesinde hızlı kilo vermeyi sağlamaktadır.

Bölgesel zayıflama gerçekleştirirken aynı zamanda cilt kalitesinde iyileşme görülmektedir. Elastikiyet artışı sayesinde sarkma, selülit ve vücut izleri gibi sorunlar yaşanmamaktadır. Tedavi sürecinde hedeflenen yağ hücreleri yok edildikten sonra yerini bağ dokusu almaktadır.

Ozon Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama Ne Kadar Sürer?

Uygulama yapıldıktan sonra 30 – 40 gün sonrasında toparlanma ve sıkılaşma gözlenmektedir. Bu süre kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Seans aralığı ve süresi genel sağlık taramasından sonra belirlenmektedir. Genel olarak her hafta uygulanmak üzere 8 – 10 seansta gerçekleşebilmektedir. Obezite hastalarında bu yöntem genellikle uygulanmamaktadır. Kişinin yapılan taramalar sonucu 6 ila 10 kilo arasında fazla kilosu bulunuyorsa bu yöntem tercih edilmektedir. Obezite hastalığının tedavi sürecinin son zamanlarında da kullanılabilmektedir.

Bölgesel Zayıflamada Ozon Lipoliz Uygulaması

Kadınlar ve erkekler anatomik yapısı gereği vücudunun bazı bölgelerinde daha zor kilo vermektedir. Diyet ve egzersiz gibi yöntemlerde bazı bölgelerde yağ oranında değişiklik söz konusu değildir. Kadınlarda bel, kalça, basen ve sırt bölgeleri zor kilo kaybı yaşayacağı bölgelerdir. Ayrıca kadınlarda hamilelik sonrası ve menopoz sırasında kilo alımı farklı şekilde gerçekleşebilmektedir. Erkeklerde ise göbek bölgesinde bu sorunlarla sıklıkla karşılaşmaktayız. Aşırı kilodan kaynaklı bu durumlarda bölgesel zayıflamada ozon lipoliz uygulaması tercih edilmektedir.

Zayıflamak istediğiniz bölgelere iğne yardımı ile ozon gazı enjekte edilmektedir. Tedavide kullanılan iğneler çok ince ve özel olarak üretilmektedir. Seanslar hekim tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bilinçsizce yapılan merkezlerde sarkma, cilt ağrıları, cilt izleri ve bölgesel ağrılara rastlanabilmektedir. Ozon, bu bölgede yer alan uzun zincirli yağların kırılmasını sağlamaktadır. Kırılma sonucunda oluşan bölgelerde daha hızlı kilo vermesine yardımcı olabilmektedir. Enjekte edilen bölgenin oksijenlenmesine sebep olmaktadır. Oksijenlenen bölgelerde daha hızlı incelmesine destek olmaktadır.

Ozon Lipoliz İle Bölgesel Zayıflama Merkezi

 Dr. Erkan Yula Immunıty Clinic, Ozon Lipoliz İle Bölgesel Zayıflama Merkezlerinden biridir.  Zayıflama yöntemlerine yenilik katan ve bu uygulamalar ile birlikte profesyonel bir çalışma sunan ozon lipoliz mucizesini deneyimleyebilirsiniz. Kliniğimizde her şey hekim gözetiminde ve uygun koşullarda, steril şartlarda sunulur. Dolayısı ile donanımlı ve güvenli olacak şekilde sizler için sunulmuş her detayı ve ayrıcalığı bu alanda bulabilmek mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.