Migren

Migren,  toplumumuzda oldukça sık görülen, yaşam kalitesine düşürerek iş ve güç kaybına yol açan bir hastalıktır. Baş ağrısı sıklıkla ataklar halinde ortaya çıkar . Kadınlarda erkeklerden daha fazla görülmektedir. Ağrı genellikle şakak bölgesinde ve gözlerde başlayan keskin, zonklayıcı bir ağrıdır. Hareketle ağrı daha çok şiddetlenir. Ağrının özellikleri ve şiddeti kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir . Bazen bulantı kusma eşlik edebilmektedir. Gözde sulanma, gözleri açamama ve kulakta çınlama da yapabilmektedir. Ağrıya ek olarak, ses ve ışığa duyarlı olup şiddeti artmaktadır. Kimi hastalarda yılda 1 ya da 2 defa görülürken kimi hastalarda ise her hafta görülebilmektedir.

Migren Tanı

Migren tanı aşaması uzun bir süreçtir. İlk nedenlerinden birisi genetik olduğundan , ailede bu hastalık bulunup bulunmadığı araştırılır. Ardından hekim tarafından baş, boyun ve alın bölge muayenesi yapılmaktadır. Bu bölgelerdeki kas yapıları büyük bir titizlikle incelenmektedir. Hastanın yaşam tarzını öğrenmek amacıyla birtakım sorular sorulmaktadır. Günlük su tüketimi, dengeli beslenme, iş ortamı, günlük hareket düzeni ve zararlı alışkanlıklar araştırılmaktadır. Çünkü günlük yaşamımızda yaptığımız her hareketimiz fizyoloji bozukluklarımıza sebep olabilmektedir Belirtiler ve incelemelere göre migren çeşidi belirlenmektedir. Doğru değerlendirmeler yapıldıktan sonra tedavi yöntemi planlanmaktadır.

Migren Belirtileri

Migren belirtileri içerisinde en önemli unsur baş ağrısıdır. Baş ağrısının şiddeti oldukça fazladır. Hasta en basit fonksiyonlarını bile yerine getirememektedir. Gözlerini açamayacak duruma gelerek uzun istirahate geçmek zorundadır. Yaşanılan baş ağrısı göz hizasında, göz ağrısına ve şakaklardan başlamaktadır. Alnımıza, başımızın arka tarafına da ağrılar etkisini göstermektedir. Bazı hastalarda kulak çınlaması gibi belirteler de yaşanmaktadır.

Çevrenizde oluşabilecek kokulara, seslere ve ışığa karşı aşırı duyarlılık gösterebilirsiniz. Daha çok karanlık ortamlarda dinlenmek isteyebilirsiniz. Esneme ve sürekli bir uyuma isteğiniz olmaktadır. İştahsızlık ve sadece aşırı su içmek isteyebilirsiniz. Aşırı neşelenme, sinirli ruh hali, durgunluk, konsantrasyon bozukluğu, donukluk, konuşurken kekeleme ve kelime bulma güçlüğü gibi psikolojik belirtileri de mevcuttur. Hastalığın ileriki evrelerinde görsel auro ve duyusal auro sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Görsel auroda hasta 20 dakika boyunca parıldayan ışıklar görmektedir. Bundan dolayı gözünü açmak istememektedir. Duyusal auro da ise ağrıdan kaynaklı uyuşma ve karıncalanma yaşamasıdır. El, dil ve çene bölgelerinde bu belirtileri yaşayabilirsiniz.

Migren Tedavi

Migren tedavi çeşitleri oldukça geniştir. İlaç tedavisi ve nöralterapi uygulanabilmektedir. Eğer hastalığınız aurasız çeşidi ise ilaç tedavisinden başlayabilirsiniz. Ancak doğru migren ilaçları yaşadığınız ağrıyı azaltmaktadır. Evde bulunan ya da eş dost tavsiyesi ile ağrı kesiciler kullanmamanız gerekmektedir. Muayene sırasında doktor ağrı eşiğinize göre ilaç yazacaktır. Eğer ataklar sırasında bulantı sorunu yaşıyorsanız bulantı ilaçlar ile birlikte kullanmanızı önerebilmektedir. İlaç tedavisi ağrılarınıza etkisini göstermiyorsa koruyucu tedaviye geçebilirsiniz.

En eski yöntemler arasında bulunan nöralterapiyi uygulayabilirsiniz. Kısa bir süreç ve ağrıyı tamamen kesebilmektedir. Hastaya lokal anestezi uygulanarak yapılan bir iğne tedavisidir. İlk olarak 1926 yılında migren şikayeti ile gelen kişiye uygulanarak keşfedilmiştir.

Migren Sorunlarında Tedavi Yöntemleri

Doç. Dr. Erkan Yula Immunıty Clinic olarak sizlere özel yöntemler ile tedavi yapmaktayız. Bu sayede migren ağrılarını da bu şekilde çözümlemekteyiz. Özellikle bilinmelidir ki migren ağrıları anca ağrı kesiciler ile geçirilebilen ya da iğne tedavileri ile geçici çözüm sunulabilen bir işlemdir. Doç. Dr. Erkan Yula Immunıty Clinic kişiye özel tedavi yöntemleri kapsamında sizlere bu sorun için kalıcı çözümler sunmaktayız. Alternatif tedavinin geldiği son nokta ile birlikte YNSA yöntemlerini sizler de Immucity Clinic ile keşfedebilirsiniz. Bu yöntem yeni nesil akupunktur tedavisi olmaktadır. Başta migren olmak üzere birçok eklem sorunu ve ağrı problemlerini geçirebilmektedir.

[/col]

[/row]

REYHAN ATALAN
REYHAN ATALAN
16:33 21 Apr 22
Erkan Yula Klinik yaklaşım uygulama yöntemleri ilgi ve sürecin takibi konusunda profesyonel bir iş çıkarıyor. Gerçekten kişiye özel bütüncül bir yaklaşımla çok başarılı bir tedavi deneyimini bizzat yaşadım. Fibromiyalji Vertigo mide bağırsak sorunları ve daha birçok kronik ağrı için başvurduğum klinikte Doç. Dr Erkan Yula ve ekibinin profesyonel çalışmaları ve samimi yaklaşımları ile çok iyi neticeler aldım. Sağlıklı olmayı artık kendimden çok uzakta gördüğüm bir süreçte tedavinin nasıl harika hissettirdiğini anlatamam. Teşekkürler Erkan Yula Klinik.
Büşra Çiçek
Büşra Çiçek
21:38 13 Apr 22
Erkan hocam bilgisi ve tecrübesine güvendiğim çok iyi bir doktordur. Yoğun baş ağrılarım sonucu uyguladığı akupunktur tedavisi sayesinde çok rahatladım.
merve aksu
merve aksu
17:59 13 Apr 22
Erkan hocama annemi götürdüm. Kronik bel ve diz ağrıları mevcuttu. Yapmış olduğu akupunktur ve ozon tedavisi sayesinde kısa sürede çok iyi sonuçlar aldık.Bilgisi ve tecrübesine güvendiğimiz bir doktor.
Songül Altınkaya
Songül Altınkaya
23:47 10 Apr 22
Erkan Yula'ya internetten ulaştım. Kîliniye gittiğimizde çok ilgiliydi ve işine hakimiyeti bizden tam not almıştı. Kîlinik tarzı yerlerle karşı ön yargılıydım her zamanErkan hocamın güven veren tavrı ve tarzı eşim ve beni kafamızdaki ön yargıyı kaldırdı.Onun için paradan çok hastanın hastalığına şifa bulması ve iyileşmesi önceliktiBen hocama erken menopoz hastalığım için başladım çok şükür güzel sonuçlar aldık.Erkan hocama tedaviye başladığımdan 5 ay önce iki beyin ameliyatı ve korana geçirmiştim ameliyat sonrası uyku sorunum iç sıkıntılarım depresif hallerin ve çok vücut halsizliklerim vardı . Erkan hocam akapuntur ve ozan tedavisi uyguladı Allah'ın izniyle şifa buldum ve çok çok iyiğim şuanda da tedaviye devam ediyorum . Çevremdeki kişilere de önerdim onlara da uyguladığı tedaviler çok iyi geldi. Rabbim Erkan hocamdan razı olsun onun gibi dürüst ve işinin ehli hekimleri çoğaltsın inşallahhh
Sema Yaşar
Sema Yaşar
12:51 09 Apr 22
Kas rahatsızlığım ve şiddetli migrenim için 2aydir kliniğe gelmekteyim. Migrenim geçti kendimi daha dinç hissediyorum. Kas rahatsızlığım içinde gitmeye devam ediyorum.cunku daha az yoruluyorum ve rahat hissediyorum. İnanıyorum ki bundanda güzel sonuçlar alacağım. Hersey icin teşekkür ediyorum.
Haluk Dündar
Haluk Dündar
07:24 06 Nov 21
Doç. Doktor Erkan Yula ve ekibi doğru teşhis ve tedavi yöntemleri ile şifa dağıtıyor. Geçici çözümler yerine kalıcı ve daha sağlıklı çözümler üretiyorlar. Ayrıca kliniğin yeri çok merkezi ve ilgi-alaka çok iyi. Erkan Bey ve ekibine bir kere daha teşekkür ederim.
Deniz Koray görücü
Deniz Koray görücü
11:47 28 Mar 21
Ne mutlu sana, sn meslektaşım değerli arkadaşım. Her zaman başarılı oldun. Hastaların ne kadar şanslı.
See All Reviews
js_loader