Dr. Erkan Yula Immunity Clinic

Anti-Aging (Yaşlanma Karşıtı) Uygulamalar

Yıllar içerisinde cildimizin kollajen ve hiyaluronik asit seviyesi azalmaktadır. Bağ dokuda daha fazla toksik madde birikmektedir. Azalan hormonlar, cilt pigmentleri ve uzun UV ışınları cilt kırışıklıklarına yol açmaktadır. Hareketsiz yaşam tarzı, yoğun iş temposu, stres ve yanlış beslenme ile yaşlanma süreci hızlanmakta. Çevresel faktörler, yaşam tarzı ve yaş ilerlemesi doğrudan cildimizi etkilemektedir. Cilt, yaşlanma belirtilerinin en fazla görüldüğü ve olumsuz bir görünüm bıraktığı organdır. Ancak Anti – Aging uygulamalar sayesinde yaşlanma süreci yavaşlatabilmekte hatta yaşlanma durumu tersine çevirebilmektedir. Uygulamaların amacı cildi yenilemek, yaşlılığa bağlı hastalıkları önlemek ve hormonları dengelemektir. Sağlıklı beslenme, su, toksin atılımının hızlandırılması, bağırsak mikrobiyotasının güçlendirilmesi, kozmetik bakım ve düzenli solunum ve fiziki egzersizler bu uygulamaları güçlendirmektedir. 

Anti – Aging Uygulamaları Nelerdir?

Stres, DNA hasarı, hücre enerji kaybı (mitokondri sayısının azalması), kollajen içeriğinde azalma, güneş, toksinler, yer çekimi, yanlış yaşam ve diğer birçok faktörün etkisi ile cildimizde kırışıklıklar oluşmaktadır. Cildin rengi solmakta ve kahverengi lekeler oluşmaktadır. Uzun süreli bu hasarları anti aging uygulamaları sayesinde önleyebilirsiniz. Peki, anti – aging uygulamaları nelerdir? Doğal ürünlerle yapılan cilt bakımı, mezoterapi, kimyasal peeling, lazer uygulamaları, mikro – iğneleme ve ozon terapi uygulanmaktadır. Kişinin ihtiyacına göre damar içi zerk edilen vitamin, mineral ve anti oksidanlar daha etkili ve hızlı sonuçlar olmasını sağlamaktadır. Kısacası yaşlanma karşıtı altında doktor kontrolünde yapılan tüm işlemlerdir. Yaşlılık belirtilerini yavaşlatır, büyük ölçüde önleyebilir hatta daha genç bir görünüm elde edebilirsiniz. Bahsettiğimiz bu uygulamalar belirli testlerden ve ayrıntılı muayeneden sonra doktor kontrolünde uygulanmaktadır. Zira kişiye özel ihtiyaçlarla programlanan tedaviler daha yüksek başarı oranına sahiptir. Deneyimsiz, yetkisiz kişiler tarafından uygulanan işlemler büyük sorunlara ve komplikasyonlara yol açabilmektedir.

Bu uygulamalar size maliyetli ve ağır geliyorsa farklı uygulamaları seçebilirsiniz. Anti aging etkili kremler ve beslenme tarzını hayatınıza oturtabilirsiniz. Krem içeriğinde cilt kırışıklıkları esas alınarak kolajen ve elastini takviyesi yapılmaktadır. Fakat ciltten bu büyük moleküllerin emilimi yok denecek kadar az olduğunu hatırlatmak isteriz. Yani kremler alt deriye yeterli oranda nüfuz etmemektedir. Ancak krem veya losyonları kırışıklık oluşmadan kullanırsanız cilti besleyeceği için uzun vadede daha faydalı sonuçlar verebilir. Aldığımız besin çeşitleri de bu anlamda oldukça önemlidir. Antioksidan değerleri ile farklı mekanizmaları etki etmektedir. Böylelikle yaşlanma süresini uzatabiliriz. A vitamini, C vitamini, E vitamini, omega -3, karotenoidler, doymamış yağları rahatlıkla tüketebilirsiniz. Avokado, yaban mersini, kırmızı biber, tere, tatlı patates ve ıspanak gibi besinler de anti aging yiyecekler kısmına girmektedir.

Anti – Aging Uygulamaları Kimlere Yapılır?

İşlemleri yaptırmak isteyen kişilerden anti-aging uygulamaları kimlere yapılır? nasıl yapılır? gibi soruları almaktayız. Yaşlanma sürecini kontrol altına almak isteyen kişiler ihtiyacına göre bu işlemlere başvurmaktadır. Ancak doktorlar ilk önce genel sağlık taraması istemektedir. Geniş çaplı hormon ve kan testine tabi tutulmaktadır. Kan, vitamin, mineral, kolesterol, trigliserid ve hormon düzeyleri kontrol edilmektedir. Eğer bu alanda bir sorun görülmezse uygulamalar yapılabilmektedir.

Genellikle insanlarda hücre yenilenmesi 25 yaşında durmaktadır. Bu yaşlarda cildin nem dengesini düzenleyen dermokozmetik ürünler ve güneş kremleri kullanılmalıdır. 30 yaşından sonra bu uygulamalara başvurabilirsiniz. Eğer daha erken yaşlarda işlem uygularsanız farklı cilt rahatsızlıkları yaşayabilirsiniz. Uygulamaya ek beslenme şekli iyileştirerek daha sağlıklı bireyler elde edilmektedir. Düzenli hareket ve aktivite sayesinde kilo kontrolü sağlanmaktadır. Bu sayede kişi yaşama daha sıkı ve aktif bir şekilde tutunmaktadır.

Anti – Aging Tedavisi

Doç. Dr. Erkan Yula Immunıty Clinic olarak sizlere anti aging hizmeti sağlamaktayız. Her ne kadar anti-aging uygulama denilince cilde yapılan işlemler gelse de aslında biz tüm vücudu, iç organları, kas ve eklemleri, sinir sistemini de hedefliyoruz. Güvenilir, sağlam kalitede çalışmalar ile birlikte daha profesyonel ve daha kapsam odaklı bu alandan yararlanabilirsiniz. Anti aging ile yaşlanmaya dur diyebilirsiniz. Ortomoleküler tıp teknikleri ile birlikte sizlere farklı şekilde yaşlanma karşıtı çalışamazlar uygulanır. İmmünite mezoterapisi ve ağrı mezoterapisi olarak farklı alanlarda mezoterapi ihtiyacınızı anında burada güvenilir şekilde karşılayabilirdiniz. Anti aging ve bölgesel zayıflama konusunda büyük destek sağlayan mezoterapi yöntemini sizler de keşfedebilirsiniz. Kilo kontrolünün sağlanmasına odaklı, kırışıklıkların giderilmesi ya da yaşlanmanın durdurulmasının kolaylaştırılması için sizler de mezoterapi yöntemini keşfetmeye hazır olmalısınız.

Doç. Dr. Erkan Yula Immunıty Clinic te sizlere güvenilir bir hizmet sunulur. Sunulan bu hizmetler ile birlikte her zaman kişiye özgü yöntemler belirlenir. Genel değil kişisel tedavi yöntemleri benimsenmesinden kaynaklı, daha çözüm odaklı ve amacına uygun nitelikte tedaviniz gerçekleşmiş olur. Bu nedenle sizler de anti aging uygulamaları adına kliniğimizden her zaman randevu talebinde bulunabilirsiniz.

REYHAN ATALAN
REYHAN ATALAN
16:33 21 Apr 22
Erkan Yula Klinik yaklaşım uygulama yöntemleri ilgi ve sürecin takibi konusunda profesyonel bir iş çıkarıyor. Gerçekten kişiye özel bütüncül bir yaklaşımla çok başarılı bir tedavi deneyimini bizzat yaşadım. Fibromiyalji Vertigo mide bağırsak sorunları ve daha birçok kronik ağrı için başvurduğum klinikte Doç. Dr Erkan Yula ve ekibinin profesyonel çalışmaları ve samimi yaklaşımları ile çok iyi neticeler aldım. Sağlıklı olmayı artık kendimden çok uzakta gördüğüm bir süreçte tedavinin nasıl harika hissettirdiğini anlatamam. Teşekkürler Erkan Yula Klinik.
Büşra Çiçek
Büşra Çiçek
21:38 13 Apr 22
Erkan hocam bilgisi ve tecrübesine güvendiğim çok iyi bir doktordur. Yoğun baş ağrılarım sonucu uyguladığı akupunktur tedavisi sayesinde çok rahatladım.
merve aksu
merve aksu
17:59 13 Apr 22
Erkan hocama annemi götürdüm. Kronik bel ve diz ağrıları mevcuttu. Yapmış olduğu akupunktur ve ozon tedavisi sayesinde kısa sürede çok iyi sonuçlar aldık.Bilgisi ve tecrübesine güvendiğimiz bir doktor.
Songül Altınkaya
Songül Altınkaya
23:47 10 Apr 22
Erkan Yula'ya internetten ulaştım. Kîliniye gittiğimizde çok ilgiliydi ve işine hakimiyeti bizden tam not almıştı. Kîlinik tarzı yerlerle karşı ön yargılıydım her zamanErkan hocamın güven veren tavrı ve tarzı eşim ve beni kafamızdaki ön yargıyı kaldırdı.Onun için paradan çok hastanın hastalığına şifa bulması ve iyileşmesi önceliktiBen hocama erken menopoz hastalığım için başladım çok şükür güzel sonuçlar aldık.Erkan hocama tedaviye başladığımdan 5 ay önce iki beyin ameliyatı ve korana geçirmiştim ameliyat sonrası uyku sorunum iç sıkıntılarım depresif hallerin ve çok vücut halsizliklerim vardı . Erkan hocam akapuntur ve ozan tedavisi uyguladı Allah'ın izniyle şifa buldum ve çok çok iyiğim şuanda da tedaviye devam ediyorum . Çevremdeki kişilere de önerdim onlara da uyguladığı tedaviler çok iyi geldi. Rabbim Erkan hocamdan razı olsun onun gibi dürüst ve işinin ehli hekimleri çoğaltsın inşallahhh
Sema Yaşar
Sema Yaşar
12:51 09 Apr 22
Kas rahatsızlığım ve şiddetli migrenim için 2aydir kliniğe gelmekteyim. Migrenim geçti kendimi daha dinç hissediyorum. Kas rahatsızlığım içinde gitmeye devam ediyorum.cunku daha az yoruluyorum ve rahat hissediyorum. İnanıyorum ki bundanda güzel sonuçlar alacağım. Hersey icin teşekkür ediyorum.
Haluk Dündar
Haluk Dündar
07:24 06 Nov 21
Doç. Doktor Erkan Yula ve ekibi doğru teşhis ve tedavi yöntemleri ile şifa dağıtıyor. Geçici çözümler yerine kalıcı ve daha sağlıklı çözümler üretiyorlar. Ayrıca kliniğin yeri çok merkezi ve ilgi-alaka çok iyi. Erkan Bey ve ekibine bir kere daha teşekkür ederim.
Deniz Koray görücü
Deniz Koray görücü
11:47 28 Mar 21
Ne mutlu sana, sn meslektaşım değerli arkadaşım. Her zaman başarılı oldun. Hastaların ne kadar şanslı.
See All Reviews
js_loader