Ameliyatsız Fıtık Tedavisi

Boyun ve Bel Fıtığı

Dr. Erkan Yula Immunity Clinic

Boyun ve Bel Fıtığı Neden Olur?

Boyun ve bel fıtığı duruş bozukluklarından kaynaklı hastalıkların başında gelmektedir. Boyun fıtığı boyun omurları hizasında bulunan kıkırdağın omurilik kanalına doğru yer değiştirmesinden kaynaklanmaktadır. Omuriliğe ve sinirlere baskı oluşturmaktadır. Anatomik sınırlarının dışına taşmaktadır. Bel fıtığı da omurgalar arasında bulunan kıkırdağın aşırı zorlanmasından kaynaklanmaktadır. Zorlama sonucunda yerinden kayarak omurilik kanalına doğru uzamaktadır.

Genellikle belirli bir yaştan sonra gözükmektedir. Ancak düzensiz beslenme, yanlış egzersizler, duruş bozuklukları, uzun süre aynı şekilde oturma ve genetikten de kaynaklanabilmektedir. Bu hastalarda boyun ve bel bölgelerinde ağrılar yaşanmaktadır. Ağrılar zamanla boyun bölgesinden kola ve bel bölgesinden bacağa doğru inmektedir.

Boyun ve Bel Fıtığı Belirtileri

Boyun ve bel fıtığı belirtileri etkilenen kas grubuna bağlı olarak çıkmaktadır. Bu bölgelerde yanma, uyuşma, ağrı, güçsüzlük ve karıncalanma gibi belirtiler gösterilmektedir. Boyun fıtığı yaşıyorsanız kolunuzda uzun süreli yayılan ağrı yaşayabilirsiniz. Başın arka kısmından alın bölgenize de yayılabilmektedir. El kaslarında güç kaybı yaşarsınız. El becerileriniz ve günlük işlemleriniz günden güne azalmaktadır. Kolunuzdan incelme ve reflekslerinizde azalma yaşayabilirsiniz. Bel fıtığı yaşayan birisi iseniz sırt ve omuz ağrıları yaşayabilirsiniz. El veya ayak parmaklarınızda uyuşma, belden bacağa vuran ağrı yaşayabilirsiniz. 

Boyun ve Bel Fıtığı Risk Grupları

Boyun ve bel fıtığı risk grupları genellikle 30- 50 yaşlar arasındaki kişilerdir. Bu kişiler vücudunu çok kullanmaktan kaynaklı hastalık meydana gelmektedir. Ağır yük kaldırma, egzersizleri yanlış yapma, ani ters hareket ve duruş bozukluklarından kaynaklanabilmektedir. Uzun süre bilgisayar başında veya oturarak çalışan kimselerde görülmektedir.

Cep telefonunu veya tabletleri yanlış kullanımı da hastalığı yaygınlaştırmaktadır. Boyunuzu eğecek biçimde uzun süre telefon ekranına bakmamanız gerekmektedir. Göz hizasından aşağı gelecek şekilde kullanmamalısınız. Sesli görüşmelerinizde telefonunuzu omuz ve kulak arasında kıstırarak yapmamalısınız. Risk gruplarından ayrı olarak trafik kazaları, yüksekten düşme ve ev kazalarından kaynaklı hastalık meydana gelebilmektedir. 

Boyun ve Bel Fıtığı Tanı

Yapılacak muayenede fıtığın yeri ve cinsi tespit edilmektedir. Öncelikle aile hastalık öyküsü ve günlük yaşam tarzı öğrenilmektedir. Ardından bir takım testler ve fizik muayene uygulanmaktadır. Boyun ve bel fıtığı tanı konulması için röntgen filmi, CT ve MR çekilmesi istenilmektedir. Hastalığa kesin teşhisi bu testlerle koymaktadır. Fiziki muayene sayesinde hastalıktan dolayı duyu kaybı, reflekslerde azalma ve güçsüzlük yaşayıp yaşamadığı kontrol edilmektedir.

Omurganızın yıpranması, anatomik şekli bozan kemik çıkıntıları ve disk aralıklarını detaylı olarak röntgen filminizde görebilirsiniz. Fıtık olduğunun tanısını MR sonuçlarına göre karar verilmektedir. Bu sonuçlarda daha detaylı görebilirsiniz. Boyundan kola doğru veya belden bacaklara doğru uyuşmanın sebebini ise EMG çekiminden sonra görebilirsiniz. Bel fıtığı sonucunda sinir hasarlarını elektro tanısal testler ile bulabilirsiniz. CT ise sadece boyun fıtığı teşhislerinde istenmektedir. Boyun omurlarını, sinir kalitelerini ve sinirlerin geçtiği kanalları detaylı olarak incelenmektedir. Kireçlenmiş, tahrip olmuş ve aşınmış bir kemik yapısını net bir şekilde görebilirsiniz.

Boyun ve Bel Fıtığı Alternatif Tedavi

 Dr. Erkan Yula Immunıty Clinic ile boyun ve bel fıtığı tedavisi profesyonel şekilde ilerleme göstermektedir. Eklem ve kas içi enjeksiyonlar ile bel fıtığına ait alternatif tedavi çalışmaları uygulanmaktadır güvenilir ve profesyonel adımlar ile birlikte yaşam kalitenizi artıracak tedavi yöntemlerini sizler de burada bulabilirsiniz. Bu sayede bel ağrısı ve boyun ağrısı çekmeden gündelik yaşamınıza devam edebilmeniz mümkün olur. Sizler de fizik tedavi gördüğünüz halde ya da bel fıtığı ameliyatı olmanıza rağmen hala bel ve boyun ağrısı çekiyorsanız, ameliyatsız fıtık tedavisi; boyun fıtığı ve bel fıtığı rahatsızlıklarında alternatif tedavi yöntemleri uygulamakta olduğumuz kliğimize başvurabilirsiniz.

REYHAN ATALAN
REYHAN ATALAN
16:33 21 Apr 22
Erkan Yula Klinik yaklaşım uygulama yöntemleri ilgi ve sürecin takibi konusunda profesyonel bir iş çıkarıyor. Gerçekten kişiye özel bütüncül bir yaklaşımla çok başarılı bir tedavi deneyimini bizzat yaşadım. Fibromiyalji Vertigo mide bağırsak sorunları ve daha birçok kronik ağrı için başvurduğum klinikte Doç. Dr Erkan Yula ve ekibinin profesyonel çalışmaları ve samimi yaklaşımları ile çok iyi neticeler aldım. Sağlıklı olmayı artık kendimden çok uzakta gördüğüm bir süreçte tedavinin nasıl harika hissettirdiğini anlatamam. Teşekkürler Erkan Yula Klinik.
Büşra Çiçek
Büşra Çiçek
21:38 13 Apr 22
Erkan hocam bilgisi ve tecrübesine güvendiğim çok iyi bir doktordur. Yoğun baş ağrılarım sonucu uyguladığı akupunktur tedavisi sayesinde çok rahatladım.
merve aksu
merve aksu
17:59 13 Apr 22
Erkan hocama annemi götürdüm. Kronik bel ve diz ağrıları mevcuttu. Yapmış olduğu akupunktur ve ozon tedavisi sayesinde kısa sürede çok iyi sonuçlar aldık.Bilgisi ve tecrübesine güvendiğimiz bir doktor.
Songül Altınkaya
Songül Altınkaya
23:47 10 Apr 22
Erkan Yula'ya internetten ulaştım. Kîliniye gittiğimizde çok ilgiliydi ve işine hakimiyeti bizden tam not almıştı. Kîlinik tarzı yerlerle karşı ön yargılıydım her zamanErkan hocamın güven veren tavrı ve tarzı eşim ve beni kafamızdaki ön yargıyı kaldırdı.Onun için paradan çok hastanın hastalığına şifa bulması ve iyileşmesi önceliktiBen hocama erken menopoz hastalığım için başladım çok şükür güzel sonuçlar aldık.Erkan hocama tedaviye başladığımdan 5 ay önce iki beyin ameliyatı ve korana geçirmiştim ameliyat sonrası uyku sorunum iç sıkıntılarım depresif hallerin ve çok vücut halsizliklerim vardı . Erkan hocam akapuntur ve ozan tedavisi uyguladı Allah'ın izniyle şifa buldum ve çok çok iyiğim şuanda da tedaviye devam ediyorum . Çevremdeki kişilere de önerdim onlara da uyguladığı tedaviler çok iyi geldi. Rabbim Erkan hocamdan razı olsun onun gibi dürüst ve işinin ehli hekimleri çoğaltsın inşallahhh
Sema Yaşar
Sema Yaşar
12:51 09 Apr 22
Kas rahatsızlığım ve şiddetli migrenim için 2aydir kliniğe gelmekteyim. Migrenim geçti kendimi daha dinç hissediyorum. Kas rahatsızlığım içinde gitmeye devam ediyorum.cunku daha az yoruluyorum ve rahat hissediyorum. İnanıyorum ki bundanda güzel sonuçlar alacağım. Hersey icin teşekkür ediyorum.
Haluk Dündar
Haluk Dündar
07:24 06 Nov 21
Doç. Doktor Erkan Yula ve ekibi doğru teşhis ve tedavi yöntemleri ile şifa dağıtıyor. Geçici çözümler yerine kalıcı ve daha sağlıklı çözümler üretiyorlar. Ayrıca kliniğin yeri çok merkezi ve ilgi-alaka çok iyi. Erkan Bey ve ekibine bir kere daha teşekkür ederim.
Deniz Koray görücü
Deniz Koray görücü
11:47 28 Mar 21
Ne mutlu sana, sn meslektaşım değerli arkadaşım. Her zaman başarılı oldun. Hastaların ne kadar şanslı.
See All Reviews
js_loader

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.