Akupunktur

Akupuntur, binlerce yıllık geçmişi bulunan doğal ve etkin tedavi yönteminin bugün Dünya Sağlık Örgütü tarafından da kabul edilen onlarca hastalık için endikasyonu bulunmaktadır. Akupunktur, pek çok hastalığın tedavisinde ve birçok semptomları düzeltmede kullanılmaktadır.  Kullanıma ilk başlandığında daha çok ağrı tedavilerinde kullanılmaktaydı. Günümüzde ise akut ve kronik hastalıklarda, kilo vermede, kötü alışkanlıklardan kurtulmada ve stres yönetimi gibi pek çok alanlarda tercih edilebilmektedir.

Migren, hipertansiyon, depresyon, kronik ağrı, yorgunluk ve insomnia hastalıkların tedavisinde yaygın olarak kullanılan yöntemdir. 

Genellikle hasta yatar pozisyonunda tedaviye başlanmaktadır. Tedavi aşamasında 5 iğne ila 20 iğneye’ kadar kullanılabilmektedir. Bu noktalara ısı veya lazerde verilebilmektedir.

Akupunktur Tedavisi Faydaları

Akupunktur tedavisi faydalarını hastalar sıklıkla kısa sürede fark ederler.  Mevcut akut ve kronik hastalıkların tedavisini hızlandırmaktadır. Ek tedavi sağlayarak yaşanılan semptomların şiddetini azaltmaktadır.

Kişinin bağışıklığını arttırarak direnç kazanmasını sağlamaktadır. Mikrop ve bakteri kaynaklı hastalıklara karşı korunmada etkilidir. Sigara bırakma ve alkol bağımlılığının tedavi sırasında ek destek görevini üstlenmektedir. Böylelikle kişiler  bağımlıklarından kurtulabilmektedir. Tüm bu seçeneklerinin dışında kilo vermeye yardımcı olabilmektedir. Sadece hastalıklardan ve olumsuz durumlardan kurtulmaya yönelik çalışmamaktadır. Fiziksel olabildiği gibi zihinsel olarak da kişinin kendini iyi hissetmesini sağlayabilmektedir.

Akupunktur Noktaları

Akupunktur tamamlayıcı tedavi yöntemi geleneksel Çin düşüncelerine göre ortaya çıkmaktadır. Sağlığımızı geri kazanabileceğiz ve yaşam dengemizin akışını sağlayacak uç noktaları yer almaktadır.  İşlemler meridyenler üzerinde önemli noktalara yerleştirilmesi ile tedaviye başlanmaktadır. Bu noktalar Akupunktur noktaları olarak isimlendirilmektedir. İğnelerin bu noktalara uygun kombinasyonlarla yerleştirilmesinin enerji akışını uygun dengeye getirdiği söylenir.

Doç. Dr. Erkan Yula Immunıty Clinic ile Akupunktur Tedavisi

Doç. Dr. Erkan Yula Immunıty Clinic ile akupunktur yöntemi ile siz de şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz. Güvenilir, profeysonel ve kaliteli bir yaşam şekli ile sizler için sunulan bu avantajlı durumdan yararlanma sağlayabilirsiniz. Akupunktur yöntemi daha çok ağrı kesici bir yöntem uygulaması gibi görünse de vücudumuzda var olan belirli rahatsızlıkların çözümünde,  baş ve ayakta var olan bölgelere uygulanan basınç ve iğneleme yöntemi ile var olan sorunları ortadan kaldırmaya dayalı bir sistemdir. Size uygun tedavi yöntemleri için, kişiye özgü akupunktur tedavisini kliniğimizde bulabilirsiniz.

REYHAN ATALAN
REYHAN ATALAN
16:33 21 Apr 22
Erkan Yula Klinik yaklaşım uygulama yöntemleri ilgi ve sürecin takibi konusunda profesyonel bir iş çıkarıyor. Gerçekten kişiye özel bütüncül bir yaklaşımla çok başarılı bir tedavi deneyimini bizzat yaşadım. Fibromiyalji Vertigo mide bağırsak sorunları ve daha birçok kronik ağrı için başvurduğum klinikte Doç. Dr Erkan Yula ve ekibinin profesyonel çalışmaları ve samimi yaklaşımları ile çok iyi neticeler aldım. Sağlıklı olmayı artık kendimden çok uzakta gördüğüm bir süreçte tedavinin nasıl harika hissettirdiğini anlatamam. Teşekkürler Erkan Yula Klinik.
Büşra Çiçek
Büşra Çiçek
21:38 13 Apr 22
Erkan hocam bilgisi ve tecrübesine güvendiğim çok iyi bir doktordur. Yoğun baş ağrılarım sonucu uyguladığı akupunktur tedavisi sayesinde çok rahatladım.
merve aksu
merve aksu
17:59 13 Apr 22
Erkan hocama annemi götürdüm. Kronik bel ve diz ağrıları mevcuttu. Yapmış olduğu akupunktur ve ozon tedavisi sayesinde kısa sürede çok iyi sonuçlar aldık.Bilgisi ve tecrübesine güvendiğimiz bir doktor.
Songül Altınkaya
Songül Altınkaya
23:47 10 Apr 22
Erkan Yula'ya internetten ulaştım. Kîliniye gittiğimizde çok ilgiliydi ve işine hakimiyeti bizden tam not almıştı. Kîlinik tarzı yerlerle karşı ön yargılıydım her zamanErkan hocamın güven veren tavrı ve tarzı eşim ve beni kafamızdaki ön yargıyı kaldırdı.Onun için paradan çok hastanın hastalığına şifa bulması ve iyileşmesi önceliktiBen hocama erken menopoz hastalığım için başladım çok şükür güzel sonuçlar aldık.Erkan hocama tedaviye başladığımdan 5 ay önce iki beyin ameliyatı ve korana geçirmiştim ameliyat sonrası uyku sorunum iç sıkıntılarım depresif hallerin ve çok vücut halsizliklerim vardı . Erkan hocam akapuntur ve ozan tedavisi uyguladı Allah'ın izniyle şifa buldum ve çok çok iyiğim şuanda da tedaviye devam ediyorum . Çevremdeki kişilere de önerdim onlara da uyguladığı tedaviler çok iyi geldi. Rabbim Erkan hocamdan razı olsun onun gibi dürüst ve işinin ehli hekimleri çoğaltsın inşallahhh
Sema Yaşar
Sema Yaşar
12:51 09 Apr 22
Kas rahatsızlığım ve şiddetli migrenim için 2aydir kliniğe gelmekteyim. Migrenim geçti kendimi daha dinç hissediyorum. Kas rahatsızlığım içinde gitmeye devam ediyorum.cunku daha az yoruluyorum ve rahat hissediyorum. İnanıyorum ki bundanda güzel sonuçlar alacağım. Hersey icin teşekkür ediyorum.
Haluk Dündar
Haluk Dündar
07:24 06 Nov 21
Doç. Doktor Erkan Yula ve ekibi doğru teşhis ve tedavi yöntemleri ile şifa dağıtıyor. Geçici çözümler yerine kalıcı ve daha sağlıklı çözümler üretiyorlar. Ayrıca kliniğin yeri çok merkezi ve ilgi-alaka çok iyi. Erkan Bey ve ekibine bir kere daha teşekkür ederim.
Deniz Koray görücü
Deniz Koray görücü
11:47 28 Mar 21
Ne mutlu sana, sn meslektaşım değerli arkadaşım. Her zaman başarılı oldun. Hastaların ne kadar şanslı.
See All Reviews
js_loader